З ЧОГО СКЛАДАЄТЬСЯ ЦІНА НА СЕРТИФІКАТ НБЖС?

З ЧОГО СКЛАДАЄТЬСЯ ЦІНА НА СЕРТИФЫКАТ НБЖС?
19.02.2021 11:14

Були часи, коли сертифікат НБЖС можна було зробити за 386 грн, потім за 500-600 грн, зараз вартість повного курсу варіюється від 5800 грн до 6300 грн, в залежності від тренажерного центру. Різке підняття цін сталося 1 січня 2019 року і до сих пір викликає обурення морської громадськості.

 

ДВАДЦЯТИКРАТНЕ ПІДВИЩЕННЯ ЦІН

 

Дійсно, вартість деяких сертифікатів піднялася більш ніж в 10 разів, а курс НБЖС — навіть в 20-ть разів! Однак таке різке підняття цін, за словами самих же представників тренажерних центрів, було пов’язано з тим, що послуга в принципі не може коштувати так дешево. А саме, якщо порахувати витрати на навчання (в тому випадку, якщо ми говоримо про реальне відвідування занять, а не про фікції — «отримання корочки»), то курс НБЖС ніяк не може коштувати так дешево.

 

 

ЩО СКІЛЬКИ КОШТУЄ ?!

 

Ми вирішили порахувати, з чого ж складається собівартість сертифіката НБЖС. Отже, повний курс становить 62 години, з них 42 години — теорії і 20 годин — практики.

 

Вартість вогнегасника, яким під час курсу вчиться користуватися моряк, становить 700 грн, сюди ж варто додати ще 600 грн, так як вогнегасник заправляється двічі. Одна заправка — 300 грн.

 

За правилами моряк повинен бути одягнений в пожежний костюм (тришарова куртка, штани, шолом, рукавиці, черевики) — вартість такого комплекту — 600 €.

 

Рятувальна операція на воді також вимагає достатніх фінансових вкладень. Наприклад, рюкзак з кисневим балоном обійдеться 500 €, гідрокостюм (Вікінг) — 900 €, рятувальний жилет 600 грн.

 

 

Йдемо далі — тренажер для надання першої медичної допомоги (манекен) — 55 000 грн, забезпечення моряків методичними матеріалами (вартість одного IMO модельного курсу становить 100 $ – 350 $).

 

 

 

 

Також в собівартість курсу НБЖС входить оренда офісу, оренда басейну, оренда пожежного лабіринту, оренда навчально-тренажерного судна, квартальне обслуговування матеріально-технічної бази, заробітна плата викладацького складу.

 

НАВІЩО ВЗАГАЛІ ПРОХОДИТИМЕ НБЖС, якщо тривоги на судні проходять щотижня?!

 

Будь моряк може згадати десятки непередбачених ситуацій, які відбувалися або з ним, або з його товаришами в море.

Аварії, пожежі, зіткнення, складні погодні умови … Звичайно, передбачити такі випадки дуже складно, але, на думку фахівців, дії з порятунку повинні бути доведені до автоматизму. Курс передбачає закріплення всіх навичок.

 

СКІЛЬКИ КОШТУЄ ПРОЙТИ КУРС НБЖС В ІНШИХ КРАЇНАХ?

 

Курс з порятунку і виживання один з найдорожчих в переліку всіх сертифікатів, що повинен отримати моряк для свого пакету документів. У Канаді, наприклад, його вартість перевищує 2000 доларів. У наступній статті ми розглянемо собівартість інших морських сертифікатів, які повинен отримати український моряк, і порівняємо їх з цінами в інших країнах.

 

 

Читать также: Як користуватись електронним кабінетом моряка?