В найближчий час Україну можуть виключити з Міжнародної морської організації

10.06.2023 13:42

Про це заявив ветеран флоту і член правління Асоціації морських капітанів Одеси Олег Пастернак. Він розповів, що імідж України в морській сфері систематично страждає від заплутаної системи дипломування моряків. Через бюрократію з отриманням документів моряки не можуть покинути сушу.

 

Адміністрація судноплавства з 2020 року протягує постанову 1499, яка фактично блокує морякам проходження екзаменів. 31 травня 2023 року Київський окружний адміністративний суд задовольнив позов Олега Пастернака по оскарженню данної постанови. Тому на час розгляду справи Адміністрація судноплавства не може виконувати свої функції в рамках цієї норми. До цього було встановлено, що ряд дій Адміністрації судноплавства протирічать Конвенції ПДНВ та українському законодавству. Проте допрацьовувати та переглядати скандальний “закон 1499” в Адміністрації судноплавства не збираються. Олег Пастернак називає ситуацію патовою.

 

Експерт зазначає, що НАЗК, яке спочатку публічно підтримало 1499, пізніше винесло по ньому ж негативний висновок антикорупційної експертизи. Мінюст у своєму висновку також підтвердив неконституційність постанови і ряд порушень у виконанні послуг. Окрім всього, Адміністрація судноплавства переплутала назви посад і зовсім забула про рядових членів екіпажу. Люди чекають документи більше, ніж півроку.

 

Журналіст-розслідувач Ігор Хмурий розповів, що профільні спеціалісти уважно вивчили постанову 1499, проте не знайшли жодної норми, яка дозволила б АС відмовляти через такі причини. Проте це відбувається. Євгеній Ігнатенко вказує на можливість апеляції, проте тут теж все залежить від кількох людей, і якщо вони дають відмову, моряку лишається іти в суд. Той самий суд, на який під керівництвом Ігнатенка, Васькова та активістів зараз здійснюється колосальний тиск через лише одне прийняте клопотання моряка. До речі саме журналіст Ігор Хмурий провів експеримент з успішною атестацією по фальшивим документам.

 

Замість виправлення грубих помилок в Мінінфраструктури через своїх чиновників та підконтрольні ГО почали зачищати непопулярну інформаційну повістку. Моряки не надіються пройти законно дипломування вдома, тому мігрують, щоб отримати документи в інших країнах.

 

І все ж Олег Пастернак впевнений, що варто боротися за імідж країни та добиватися, щоб виконувалося законодавство.