«Спосіб уникнути корупції — здати електронне тестування» — Владислав Криклій

«Спосіб уникнути корупції — здати електронне тестування» — Владислав Криклій
29.01.2021 12:27

Багато хто задається питанням, чому моряки, які десятиліттями працюють в галузі, повинні продовжувати за «божевільні» гроші зароблений стаж?

Проблема корупційних схем і зростання цін на підтвердження стажу моряка набирає гострих оборотів і викликає невдоволення серед працівників галузі.

 

В рамках інтерв’ю інформаційно-аналітичному порталу «Хвиля» Міністр інфраструктури Владислав Криклій дав розгорнуте пояснення, хто справді породжує «бунт» серед моряків:


«Проблему з моряків не я створював, вона була створена за довго до мене»

 

Сторони, які це хитають, були й задовго до мене. Раніше вони мовчали, а тепер вони незадоволені. А невдоволення виражається через дві причини:

 

Перше — Зросла вартість на навчання, на підтвердження знань, ринок сам себе регулює. Мінінфо ніяк не впливає на цю процедуру.

 

Друге — Що стосується самих іспитів, я як раз був ініціатором в кінці літа, що б ліквідувати інспекцію з дипломування. Дійсно, коррупцінний орган. Більш, того, наша постанова з ліквідації інспекції, щоб Ви розуміли, заблокована рішенням суду. Знову ж колишні чесні працівники цієї інспекції звернулися досуду, ми через апеляцію безумовно, це відіб’ємо, виграємо. Але це все одно трохи часу займе.

 

Відпрацьовували ми базово спрощений сценарій, що б моряк працював, прийшов і відразу продовжував собі стаж. І я, схилявся до цього, що це добре до моменту, коли мені принесли документи паспорт моряка і послужні документи, зроблені на мене, звичайно без моєї участі. На підставі цих 2-х документів, повинна підтверджуватися кваліфікація. Розуміється, таку процедуру-хаос ми допускати не можемо» — заявив Криклій.

 

Інспекцію ліквідовано

 

Нагадаємо, в рамках реформи МІУ вже ліквідувало Інспекцію з питань підготовки та дипломування моряків (ІПДМ), передаючи її функції Морській адміністрації. За словами міністра, підтвердження стажу, за записом в послужний книзі моряка — це перерозподіл корупційних потоків від інспекції до крюїнгу.

 

На сьогодняшній день МІУ бачить шляхи альтернативного вирішення проблеми через впровадження автоматизованої системи тестування моряків без участі людини-екзаменатора; CES (загальноприйнята в світі система тестування моряків) як основа тестової системи; повноцінна робота електронного кабінету моряка.

 

На думку міністра, це найправильніший підхід в ряді європейських країн.

 

Читати також: Подтверждение стажа по записи в послужной книге моряка приведет коррупцию в крюинги — Криклий